Procesja różańcowa w intencji trzeźwości

Rycerstwo Niepokalanej wraz z Duszpasterstwem Trzeźwości w Uroczystość Matki Bożej Łaskawej Kieleckie zorganizowało procesję różańcową. Uczestnicy tego wydarzenia modlili się o trzeźwość w diecezji kieleckiej.

Foto: Leszek Trzciński

Spotkanie rozpoczęło się w parafii pod wezwaniem Św. Maksymiliana Kolbego w Kielcach o godzinie 15.30. Koronkę do Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem poprowadził ks. Karol Słowak. Na zakończenie adoracji błogosławieństwa wszystkim zebranym udzielił ks. bp. Jan Piotrowski. Następnie konferencję odnoszącą się do 100-lecia Objawień w Fatimie wygłosił ks. dr Mirosław Cisowski - Dyrektor Duszpasterstwa diecezji kieleckiej. Po oddaniu czci relikwiom św. Maksymiliana uczestnicy procesji różańcowej wyruszyli do Bazyliki Katedralnej. O godzinie 18.00 rozpoczęła się Msza św. w intencji Narodowego Kongresu Trzeźwości w Polsce.

Foto: Leszek Trzciński

Relacje na stronach: