Duszpasterstwo Trzeźwości Diecezji Kieleckiej
Duszpasterstwo Trzeźwości Diecezji Kieleckiej

Już to było ...

Ku Trzeźwości Narodu

Czytaj więcej

II DIECEZJALNE SPOTKANIE TRZEŹWOŚCIOWE W CHĘCINACH

Na początku września tego roku w Klasztorze Ojców Franciszkanów w Chęcinach odbyło się Diecezjalne Spotkanie Trzeźwościowe. Uczestniczyły w nim osoby uzależnione‚ ich rodziny‚ pracownicy i wolontariusze instytucji oraz organizacji pozarządowych‚ jak również działacze ruchów trzeźwościowych i grup kościelnych z Diecezji Kieleckiej.

Czytaj więcej

„Przebudzeni duchowo”

25 OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIA TRZEŹWOŚCIOWE
w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu
„Przebudzeni duchowo”

Czytaj więcej

Pielgrzymka do Fatimy i Lourdes 16-29.07.2017

„Śladami Sanktuariów Maryjnych Europy”
Pielgrzymka Jubileuszowa do Fatimy
16-29.07.2017

Czytaj więcej

Procesja w intencji trzeźwości

W uroczystość Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej 07 maja 2017 r.‚ Rycerstwo Niepokalanej organizuje procesję różańcową‚ która wyruszy z parafii św. Maksymiliana w Kielcach do bazyliki katedralnej. Będziemy modlić się w intencjach miasta i mieszkańców Kielc oraz całej naszej diecezji w dzień jej Patronki Matki Bożej Łaskawej o trzeźwość.

Czytaj więcej

Zmarł biskup Kazimierz Ryczan

Uroczystości pogrzebowe zmarłego biskupa seniora Kazimierza Ryczana rozpoczną się w najbliższy poniedziałek‚ 18 września - poinformował ks. dr Mirosław Cisowski‚ rzecznik Kurii Diecezjalnej w Kielcach. Mszy będzie przewodniczył kardynał Stanisław Dziwisz.

Trumna z ciałem biskupa zostanie przywieziona do Domu Biskupiego w poniedziałek‚ 18 września o godz. 16.00. Przed godz. 17.00 wyprowadzona zostanie do Bazyliki Katedralnej w Kielcach‚ tam odprawiona zostanie Msza św.‚ której przewodniczył będzie były metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz.

Po Mszy św. rozpocznie się modlitewne czuwanie‚ które potrwa do godz. 23.00.

Uroczystości pogrzebowe we wtorek‚ 19 września rozpoczną się o godz. 13.30 przewiezieniem trumny do kościoła św. Trójcy przy Wyższym Seminarium Duchownym. Odprawiona tam będzie modlitwa różańcowa w intencji zmarłego księdza biskupa.

O godz. 14.00 nastąpi wyprowadzenie do Bazyliki Katedralnej‚ gdzie o 15.00 odbędzie się Msza św. pogrzebowa‚ której przewodniczył będzie metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Po Mszy trumna złożona zostanie w podziemiach Bazyliki Katedralnej w Kielcach‚ w krypcie Biskupów Kieleckich pod prezbiterium.

Czytaj więcej

Serdecznie zapraszamy do udziału w II Diecezjalnych Spotkaniu Trzeźwościowym‚ które odbędzie się w Klasztorze Ojców Franciszkanów w Chęcinach w sobotę‚ 2 września 2017 r.

Czytaj więcej

Licheń 2017 - "Przebudzeni duchowo"

25 OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIA TRZEŹWOŚCIOWE
"Przebudzeni duchowo"

Czytaj więcej

Konferencja w Sejmie

Konferencja 26 maja 2017 roku
Sejm – Sala Kolumnowa

„Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny‚ Kościoła‚ państwa i samorządu”


Organizatorzy: Parlamentarny Zespół ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień
i Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości

Patronat medialny: TVP‚ TV Trwam‚ Program I Polskiego Radia‚ Nasz Dziennik‚ Gość Niedzielny‚ Niedziela‚ Przewodnik Katolicki‚ Idziemy‚ W Sieci‚ Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich

Czytaj więcej

Kongres

Czytaj więcej