Duszpasterstwo Trzeźwości Diecezji Kieleckiej
Duszpasterstwo Trzeźwości Diecezji Kieleckiej

Już to było ...

Nie mów‚ nie czuj‚ nie ufaj?

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży z parafii św. Jadwigi Królowej w Kielcach zaprasza na spektakl pt.: Nie mów‚ nie czuj‚ nie ufaj?

Wydarzenie będzie miało miejsce 11 i 18 marca 2018 r. o godz. 19.00 w sali teatralnej kościoła pw. św. Jadwigi Królowej w Kielcach.

Czytaj więcej

Życzenia

Czcigodni Bracia Kapłani‚
Czcigodne Siostry i Czcigodni Bracia Zakonni‚
Drodzy Duszpasterze i Referenci Trzeźwości!
Apostołowie Trzeźwości!

Czytaj więcej

Człowiek w obliczu uzależnień

Diecezjalny Ośrodek Trzeźwości w Radomiu
Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu
Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Radomiu

Zapraszają do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej nt. Człowiek w obliczu uzależnień
w dniach 24-26 listopada 2017 roku w Radomiu

„Jedynie Naród ludzi nieuzależnionych może budować szczęśliwe społeczeństwo oraz zapewnić sobie pomyślną teraźniejszość i dobrą przyszłość. Trzeźwość jest warunkiem solidnego wychowania i odpowiedzialnego postępowania. Jedynie człowiek trzeźwy potrafi założyć trwałą i szczęśliwą rodzinę oraz być szlachetnym obywatelem‚ odpowiedzialnym i kierującym się mądrą hierarchią wartości. Radykalnym zagrożeniem trzeźwości‚ a przez to radykalnym zagrożeniem pomyślności poszczególnych Polaków‚ ich rodzin i całego narodu są wszelkie przejawy nietrzeźwości i uzależnienia” (Projekt Narodowego Programu Trzeźwości z 2017 roku).

Czytaj więcej

Szkolenie dla Osób Duchownych

W pracy duszpasterskiej bardzo często spotykamy się z osobami uzależnionymi od alkoholu i ich rodzinami. Często jesteśmy bezradni‚ nie wiemy jak dotrzeć do tych osób‚ co im zaproponować. Zdarza się‚ że chcąc pomóc takim osobą‚ ta naprawdę szkodzimy ponieważ nie mamy dobrej wiedzy na ten temat. W związku z tym‚ zachęcam do udziału w 2-dniowym szkoleniu‚ którego celem jest zapoznanie uczestników z metodami i technikami Dialogu Motywującego w pracy ukierunkowanej na motywowanie osób uzależnionych do podjęcia leczenia i poszukiwania wsparcia psychologicznego przez członków ich rodzin.

Czytaj więcej

NARODOWY KONGRES TRZEŹWOŚCI 21-23 września 2017 r.

NARODOWY KONGRES TRZEŹWOŚCI 21-23 września 2017 r.

PROGRAM CENTRALNYCH UROCZYSTOŚCI
na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
(Auditorium Maximum UKSW‚ aula im. Roberta Schumana‚ Kazimierza Wóycickiego 1/3)

Czytaj więcej

Bezalkoholowy Bal

W ostatnią sobotę karnawału 10 lutego br. w sobota o godz. 20.00 rozpocznie się piąta już edycja Bezalkoholowego Balu Ostatkowego.

Zgłoszenia pod numerami telefonu:
41 222 54 95
kom. 601 303 219‚ 885 885 575

Czytaj więcej

Zapraszamy na koncert

Zapraszamy na niesamowity koncert pieśni bożonarodzeniowych z całego świata pt. ”Betlejem w Kielcach”‚ który odbędzie się w Hali Legionów 20 stycznia 2018 roku. Zapraszamy do licznego udziału w wydarzeniu‚ w którym wystąpią min. Natalia Kukulska‚ Mietek Szcześniak‚ Igor Herbut‚ Kasia Moś‚ Beata Bednarz i wielu innych wraz z Orkiestrą Kameralną AUKSO .

Czytaj więcej

Sport bez dopalaczy

W dniu 12 listopada (niedziela) o godz. 16:00 w Szkole Podstawowej w Bęczkowie odbędzie się prelekcja na temat dopalaczy i uzależnień w ramach projektu: „Sport bez dopalaczy”.

Czytaj więcej

Ku Trzeźwości Narodu

Czytaj więcej

Zmarł biskup Kazimierz Ryczan

Uroczystości pogrzebowe zmarłego biskupa seniora Kazimierza Ryczana rozpoczną się w najbliższy poniedziałek‚ 18 września - poinformował ks. dr Mirosław Cisowski‚ rzecznik Kurii Diecezjalnej w Kielcach. Mszy będzie przewodniczył kardynał Stanisław Dziwisz.

Trumna z ciałem biskupa zostanie przywieziona do Domu Biskupiego w poniedziałek‚ 18 września o godz. 16.00. Przed godz. 17.00 wyprowadzona zostanie do Bazyliki Katedralnej w Kielcach‚ tam odprawiona zostanie Msza św.‚ której przewodniczył będzie były metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz.

Po Mszy św. rozpocznie się modlitewne czuwanie‚ które potrwa do godz. 23.00.

Uroczystości pogrzebowe we wtorek‚ 19 września rozpoczną się o godz. 13.30 przewiezieniem trumny do kościoła św. Trójcy przy Wyższym Seminarium Duchownym. Odprawiona tam będzie modlitwa różańcowa w intencji zmarłego księdza biskupa.

O godz. 14.00 nastąpi wyprowadzenie do Bazyliki Katedralnej‚ gdzie o 15.00 odbędzie się Msza św. pogrzebowa‚ której przewodniczył będzie metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Po Mszy trumna złożona zostanie w podziemiach Bazyliki Katedralnej w Kielcach‚ w krypcie Biskupów Kieleckich pod prezbiterium.

Czytaj więcej