Duszpasterstwo Trzeźwości Diecezji Kieleckiej
Duszpasterstwo Trzeźwości Diecezji Kieleckiej

WYDARZENIA

Sport bez dopalaczy

W dniu 12 listopada (niedziela) o godz. 16:00 w Szkole Podstawowej w Bęczkowie odbędzie się prelekcja na temat dopalaczy i uzależnień w ramach projektu: „Sport bez dopalaczy”.

Czytaj więcej

Ku Trzeźwości Narodu

Czytaj więcej

Zmarł biskup Kazimierz Ryczan

Uroczystości pogrzebowe zmarłego biskupa seniora Kazimierza Ryczana rozpoczną się w najbliższy poniedziałek‚ 18 września - poinformował ks. dr Mirosław Cisowski‚ rzecznik Kurii Diecezjalnej w Kielcach. Mszy będzie przewodniczył kardynał Stanisław Dziwisz.

Trumna z ciałem biskupa zostanie przywieziona do Domu Biskupiego w poniedziałek‚ 18 września o godz. 16.00. Przed godz. 17.00 wyprowadzona zostanie do Bazyliki Katedralnej w Kielcach‚ tam odprawiona zostanie Msza św.‚ której przewodniczył będzie były metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz.

Po Mszy św. rozpocznie się modlitewne czuwanie‚ które potrwa do godz. 23.00.

Uroczystości pogrzebowe we wtorek‚ 19 września rozpoczną się o godz. 13.30 przewiezieniem trumny do kościoła św. Trójcy przy Wyższym Seminarium Duchownym. Odprawiona tam będzie modlitwa różańcowa w intencji zmarłego księdza biskupa.

O godz. 14.00 nastąpi wyprowadzenie do Bazyliki Katedralnej‚ gdzie o 15.00 odbędzie się Msza św. pogrzebowa‚ której przewodniczył będzie metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Po Mszy trumna złożona zostanie w podziemiach Bazyliki Katedralnej w Kielcach‚ w krypcie Biskupów Kieleckich pod prezbiterium.

Czytaj więcej

Serdecznie zapraszamy do udziału w II Diecezjalnych Spotkaniu Trzeźwościowym‚ które odbędzie się w Klasztorze Ojców Franciszkanów w Chęcinach w sobotę‚ 2 września 2017 r.

Czytaj więcej

Licheń 2017 - "Przebudzeni duchowo"

25 OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIA TRZEŹWOŚCIOWE
"Przebudzeni duchowo"

Czytaj więcej

Szkolenie dla Osób Duchownych

W pracy duszpasterskiej bardzo często spotykamy się z osobami uzależnionymi od alkoholu i ich rodzinami. Często jesteśmy bezradni‚ nie wiemy jak dotrzeć do tych osób‚ co im zaproponować. Zdarza się‚ że chcąc pomóc takim osobą‚ ta naprawdę szkodzimy ponieważ nie mamy dobrej wiedzy na ten temat. W związku z tym‚ zachęcam do udziału w 2-dniowym szkoleniu‚ którego celem jest zapoznanie uczestników z metodami i technikami Dialogu Motywującego w pracy ukierunkowanej na motywowanie osób uzależnionych do podjęcia leczenia i poszukiwania wsparcia psychologicznego przez członków ich rodzin.

Czytaj więcej

NARODOWY KONGRES TRZEŹWOŚCI 21-23 września 2017 r.

NARODOWY KONGRES TRZEŹWOŚCI 21-23 września 2017 r.

PROGRAM CENTRALNYCH UROCZYSTOŚCI
na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
(Auditorium Maximum UKSW‚ aula im. Roberta Schumana‚ Kazimierza Wóycickiego 1/3)

Czytaj więcej

II DIECEZJALNE SPOTKANIE TRZEŹWOŚCIOWE W CHĘCINACH

Na początku września tego roku w Klasztorze Ojców Franciszkanów w Chęcinach odbyło się Diecezjalne Spotkanie Trzeźwościowe. Uczestniczyły w nim osoby uzależnione‚ ich rodziny‚ pracownicy i wolontariusze instytucji oraz organizacji pozarządowych‚ jak również działacze ruchów trzeźwościowych i grup kościelnych z Diecezji Kieleckiej.

Czytaj więcej

„Przebudzeni duchowo”

25 OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIA TRZEŹWOŚCIOWE
w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu
„Przebudzeni duchowo”

Czytaj więcej

FINAŁ KONKURSU "WYGRAJ TRZEŹWOŚĆ"

Wojewódzki Konkurs „Wygraj trzeźwość” organizowany przez Duszpasterstwo Trzeźwości Diecezji Kieleckiej i Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych już rozstrzygnięty. Przedmiotem konkursu było skomponowanie autorskiej piosenki o tematyce profilaktycznej.

Czytaj więcej