Pielgrzymowaliśmy do Sanktuarium Św. Maksymiliana Kolbego!

III Diecezjalna Pielgrzymka w intencji trzeźwości

W roku jubileuszu stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę‚ wspominając bohaterskie czyny naszych przodków oraz ich wielką miłość do Ojczyzny‚ trzeba zastanawiać się nad znaczeniem wolności w życiu każdego z nas‚ zarówno w wymiarze społecznym‚ jak i osobistym. W obecnych czasach za wolność nie musimy przelewać krwi‚ ale to nie zwalnia nas z obowiązku o jej troskę. Jan Paweł II w Częstochowie tak wołał: "Chrystus obecny wraz ze swą Matką w polskiej Kanie stawia przed nami z pokolenia na pokolenie wielką sprawę wolności. Wolność jest dana człowiekowi od Boga jako miara jego godności. Jednakże jest mu ona równocześnie zadana. "Wolność nie jest ulgą‚ lecz trudem wielkości" - jak się wyraża poeta. Wolności bowiem może człowiek używać dobrze lub źle. Może przez nią budować lub niszczyć". W związku z tym 2 września 2018 roku została zorganizowana III Diecezjalna Pielgrzymka w intencji trzeźwości do Sanktuarium Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Wolicy-Tokarnii. Hasłem przewodnim tego wydarzenia były słowa: "Trzeźwość daje wolność". Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył ks. bp. Jan Piotrowski‚ który w homilii zachęcał do życia w abstynencji. Podkreślał‚ że nie ważne są statystyki‚ ale osobiste świadectwo trzeźwości każdego dnia. Troska o abstynencję jest sprawą honoru wszystkich Polaków. Ks. bp. dał również piękne świadectwo swojej całkowitej abstynencji od alkoholu. Po Eucharystii na Placu Św. Maksymiliana Marii Kolbego odbyła się dalsza część spotkania. Na dzieci i młodzież czekało wiele atrakcji‚ między innymi konkursy profilaktyczne i sprawnościowe. Dla dorosłych została wygłoszona konferencja związana z zagrożeniami współczesnej rodziny‚ jak również dla chętnych odbył się Miting AA. W pięknym przeżywaniu spotkania pomagał zespół muzyczny K2 z Kielc‚ którego działalność związana jest z ruchem trzeźwościowym w naszym regionie. W trakcie spotkania była możliwość uzyskania informacji dotyczących mądrego pomagania ludziom uzależnionym i współuzależnionym.
Św. Maksymilianie Kolbe‚ Patronie Trzeźwości - módl się za nami!