Bawili się do rana

W ostatnią sobotę karnawału odbyła się trzecia już edycja Bezalkoholowego Balu Ostatkowego.
Jak w poprzednich latach gościł nas hotel ZIELONE ZACISZE‚ mieszczący się w Chełmcach k.Oblęgorka.

Uroczyście Bal otworzyli zaproszeni kapłani: miejscowy proboszcz a przed laty organizator podobnych Bali w Kielcach ks. Stanisław Malec‚ moderator Oazy Rodzin diecezji kieleckiej ks. Adam Wilczyński oraz diecezjalny duszpasterz trzeźwości ks. Kamil Banasik.
Rozpoczęliśmy modlitwą i smaczną kolacją‚ po czym ruszyliśmy do tańca. Jak przystało na polski Bal pierwszymi taktami były takty Poloneza - uroczysty korowód prowadzili kapłani oraz organizatorzy i prowadzący: Magdalena i Robert Rózgowie oraz Jola i Marcin Brodzińscy. Po tradycyjnym "chodzonym" przyszedł czas na walce i kolejne‚ taneczne przeboje wszechczasów. Zabawa była dynamiczna i radosna i jedynie doskonałe dania‚ serwowane przez miłą obsługę ZIELONEGO ZACISZE przerywały na moment wspólne tańce. Kulminacyjnym punktem Balu był wybór Króla i Królwej oraz świetlisty walc pokoju. Goście żywiołowo odpowiadali za propozycje Wodzirejów i cała noc niespodziewanie szybko przemieniła się w ranek. Po raz kolejny stworzyliśmy wspólnotę ludzi bawiących się bez pomocy alkoholu i pokazaliśmy tym‚ którzy byli z nami po raz pierwszy (a takich Gości było niemało) że atmosfera pokoju‚ radości‚ życzliwości‚ dobra kuchnia i pomysłowi Wodzireje oraz dobra muzyka wystarczą do spędzenia szalonej‚ tanecznej‚ ostatkowej nocy i napoje alkoholowe nie są do tego potrzebne. Większość Gości tegorocznego Balu stanowili członkowie Oazy Rodzin‚ skupieni na co dzień w kręgach (wielu z nich praktykuje dobrowolną abstynencję w Krucjacie Wyzwolenia Człowieka) oraz sympatycy i członkowie innych grup‚ którym idea abstynencji i trzeźwości jest bliska‚ ale byli także z nami Ci‚ którzy tylko z ciekawości skorzystali z oferty takiego Balu. Dziękujemy wszystkim za obecność i świadectwo abstynenckiej postawy i - mamy nadzieję - do zobaczenia za rok‚ na kolejnej edycji Bezalkoholowego Balu Ostatkowego.

Robert Rózga

Zdjęcia wykonał Tomasz Krzysztofik