Spotkanie Trzeźwościowe w Bęczkowie

Dnia 1 września w naszej parafii obyło się IX Diecezjalne Spotkanie Trzeźwościowe pod hasłem "RODZINA SZKOŁĄ TRZEŹWOŚCI". Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył ksiądz biskup ordynariusz Jan Piotrowski‚ który wprowadził do naszej parafii relikwie św. Maksymiliana Marii Kolbego - patrona ruchu trzeźwości w Polsce oraz poświęcił kopię Ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Podczas homilii ks. biskup podjął temat rodziny i zagrożeń‚ które niesie dzisiejszy świat. Po Eucharystii przeszliśmy na plac przy świetlicy‚ gdzie odbyła się dalsza część spotkania. W tym dniu gościliśmy przedstawicieli wspólnoty Cenacolo z Tarnowa‚ którzy przybliżyli nam charakter wspólnoty i podzielili się swoimi świadectwami wyzwolenia z nałogu. Podczas spotkania nie zabrakło dobrej zabawy‚ którą poprowadziła Grupa animacyjna AniMa. Najmłodsi mogli korzystać m. in. z dmuchawców‚ uczestniczyli w zabawach i konkursach. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku i kiełbasek z grilla. Gościnnie wystąpiły i zaprezentowały nam swoje talenty wokalne uczennice Szkoły Muzycznej w Kielcach Emilia Wijas i Amelia Opoka. Wszystkim zaangażowanym w organizację dzisiejszego wydarzenia serdecznie dziękujemy. Już dziś zapraszamy na 10 jubileuszowe spotkanie za rok.
Ela Kaleta z parafii św. Jana z Dukli w Bęczkowie