Nowenna Mszy świętych dziękczynnych za łaskę trzeźwości

Problem alkoholizmu i innych uzależnień bardzo mocno zapisuje się w krajobrazie polskiego społeczeństwa. Wydaje się‚ że nie ma w naszym kraju osoby‚ która nie byłaby przez uzależnienia w jakiś sposób zraniona. Uzależnienia są jedną z najważniejszych przyczyn i jednym z najpoważniejszych skutków bezdomności‚ przemocy domowej‚ niewydolności rodzicielskiej‚ sieroctwa społecznego i wielu innych negatywnych zjawisk społecznych. Wagę tego zjawiska widać także w intencjach modlitewnych zanoszonych przez wiernych w czasie różańców‚ nowenn‚ pielgrzymek – co najmniej połowa odczytywanych przy tej okazji intencji dotyka obszaru uzależnień i ich skutków.

Wielu uzależnionym udaje się wrócić do normalnego życia‚ wielu udaje się przeżyć kolejne dni w trzeźwości. Chcąc wielbić Boga za tę łaskę‚ na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia i u progu rozpoczynającego się Roku Świętego Brata Alberta‚ Caritas Archidiecezji Warmińskiej pragnie podjąć dziękczynienie za dar trzeźwości. W związku z tym‚ zapraszamy wszystkich‚ którym bliski jest temat walki o trzeźwość‚ na nowennę Mszy Świętych oraz nabożeństw dziękczynnych‚ które‚ zaczynając od października‚ będą odprawiane w kolejne czwarte soboty miesiąca w Sanktuarium Maryjnym w Gietrzwałdzie o godzinie 13.00 (wyjątkiem będzie grudzień‚ kiedy Msza będzie odprawiona w piątą sobotę miesiąca‚ 31.12.2016 r.).

Wybór Gietrzwałdu na miejsce tej modlitwy nie jest przypadkowy. Gietrzwałd to maleńka miejscowość leżąca w województwie warmińsko-mazurskim‚ 18 km od Olsztyna‚ w której od 27 czerwca do 16 września 1877 roku Matka Boża objawiała się dwóm dziewczynkom. W tym czasie jednym z poważnych problemów społecznych była plaga pijaństwa. W trakcie objawień Maryja nawoływała do trzeźwości‚ a poproszona o zdrowie dla pewnej rodziny‚ odpowiedziała Wizjonerkom „Będą zdrowi‚ jeżeli będą się modlić i nie będą pić wódki". Bractwo wstrzemięźliwości i ogromny ruch trzeźwościowy były jednymi z pierwszych owoców Maryjnych objawień.

Ewentualne pytania prosimy kierować na adres mailowy olsztyn@caritas.pl lub telefonicznie pod numer (89) 523-64-02.

Szczegóły http://sanktuariummaryjne.pl/start/